BTP Progres oferuje sprzedaż, montaż oraz serwis urządzeń największych producentów pomp i klimatyzacji.

Jeżeli masz pytania dotyczące naszej oferty lub nie ma w naszej ofercie produktu, który Cię interesuje skontaktuj się z nami.

Odpowiemy na każde pytanie, doradzimy i przygotujemy wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Pompy typoszeregu FZ

Pompy  FZ to jednostopniowe, odśrodkowe urządzenia wykorzystywane do pompowania wody czystej, brudnej, ścieków komunalnych i przemysłowych, a także innych cieczy.  Poszczególne odmiany pomp z tego typoszeregu uzależnione są od specyfiki pompowanych cieczy oraz rodzaju i wielkości zanieczyszczeń. W szczególności mają zastosowanie w pompowaniu ścieków, w tym zawierających domieszki ciał stałych i długowłóknistych, a także cieczy zawierających powietrze i gazy. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pompowania szlamów surowych, zawierających osady czynne oraz szlamów gnilnych.

Cechy pomp FZ

Pompy wyposażone są dodatkowo w następujące zabezpieczenia:

 • Ogranicznik temperatury w uzwojeniach stojanu
 • Czujnik wilgotnościowy w komorze silnika
 • Czujnik zawilgocenia komory olejowej (opcja)
 • Czujnik w komorze olejowej silnika (opcja)
 • Szybkozłącze elektryczne (opcja)
 •  

Odmiany pomp FZ

 1. Pompy FZA–  wyposażone są w wielołopatkowy wirnik jednostronnie otwarty do pompowania wody nie zawierających wytrąceń abrazyjnych  Pompy FZA nie posiadają wbudowanych zabezpieczeń silnika. Mają zastosowanie do pompowana wody, roztworów gnojowicy, cieczy zanieczyszczonych nie zawierających wtrąceń o średnicy do 6 mm.
 2. Pompy FZB– są wyposażone w wirnik zamknięty kanałowy. Przeznaczone są do pompowania cieczy zanieczyszczonych z zawartością elementów stałych i szlamowych
 3. Pompy FZE– pompy z wirnikiem typu Vortex Special, przeznaczone do pompowania cieczy zanieczyszczonych, ścieków surowych.
 4. Pompy FZP–  z wirnikiem kanałowym, przeznaczone do pompowania cieczy czystej lekko zanieczyszczonej
 5. Pompy FZR– Pompa z wielołopatkowym wirnikiem jednostronnie otwartym, wyposażona w urządzenie rozdrabniające umożliwiające pompowanie cieczy zanieczyszczonych ciałami długowłóknistymi.
 6. Pompy FZV– Pompy z wirnikiem typu Vortex, przeznaczone do pompowania cieczy zanieczyszczonych, ścieków surowych.
 7. Pompy FZX- Pompa z wielołopatkowym wirnikiem jednostronnie otwartym, wyposażona w urządzenie rozdrabniające umożliwiające pompowanie cieczy zanieczyszczonych ciałami długowłóknistymi (wykonanie przeciwwybuchowe).

Ceny i dostępność pomp FZ na zapytanie

#hydrovacuum #hydro-vacuum #pompyhydrovacuum #pompygrudziądz #pompydowody

#pompysamozasysające

B.T.P. PROGRES Ireneusz Dzieweczyński

ul. Krzysztofa Gotowskiego 6

85-030 Bydgoszcz

Opinie o nas:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Progres 2021

Call Now ButtonZadzwoń